"Ennast armastama hakkasin läbi selle, et ennast mitte armastada oli väga valus" -  Intervjuu energiaterapeut Laura Valk'iga & enesearmastus - Tigeranx Sportswear Activewear, trenniriided, Eesti trenniriided

"Ennast armastama hakkasin läbi selle, et ennast mitte armastada oli väga valus" - Intervjuu energiaterapeut Laura Valk'iga & enesearmastus

Naiselikusest pakatava trenniriiete brändina, armastame jagada teiste võimsate naiste lugusid. Meie tänaseks kangelannaks on Laura Valk.Tänases intervjuu vormis blogipostituses räägime enesearmastusest ja paarist huvitavast teraapiavormist, mida ta läbi viib. Laura õpetab naisi ennast armastama, tegeleb energiateraapiaga ja ühtlasi on ka Yoni massaaži terapeut.

 

1. Kas ka Sinul on minevikus olnud enesearmastusega raskusi ja mismoodi leidsid tee selleni?

Ennast armastama hakkasin läbi selle, et ennast mitte armastada oli väga valus. Ma tundsin pidevalt, et ma ei ole piisav, võrdlesin ennast teistega ja olin kade. Paarisuhted ei õnnestunud, sest valisin kaaslased, kes ei kohelnud mind hästi ja olid oma probleemide tõttu väga paigast ära. Muutus algas, kui võtsin oma elu ja heaolu eest vastutuse ning hakkasin küsima: "Miks?". 

 

2. Mis on need põhjused, miks nii paljud naised on raskustes enese armastamise ja väärtustamisega?

Enesearmastus ja enda väärtustamine on ilmselt kõige suurem teema meie põlvkonna naistel. See kõik tuleb lapsepõlvetraumadest ja lapsepõlves omastatud uskumustest. Näiteks tegid vanemad palju tööd või olid oma paarisuhte või muude probleemidega emotsionaalselt ära- selle tulemusel ei saanud laps piisavalt lähedust, armastust ja kohalolu väga kriitilises eas. Kuna me õpime kõike oma vanemate pealt, siis õpime ka seda, et kui vanemad ei anna meile piisavalt armastust, on järelikult asi meis, lastes, sest vanemad on lapsepõlves justkui jumala staatuses. Väga paljudes kodudes on olnud ka alkoholi või muu aine sõltuvuskäitumist ja see on armastuse puuduse ning kaassõltuvuse suurim põhjus. 

 

3. Mida soovitad naistele, kes ei ole veel jõudnud enesearmastuseni ? (nt mingi väike harjutus või tegevus, mida igapäev võiks praktiseerida) 

Ma soovitan hakata vaatama oma elu kui võimalust areneda- ehk tulla ohvrimeelsusest välja ja võtta oma elu eest vastutus. Kui suhe ei ole õnnelik- küsi, miks ma olen sellises suhtes? Miks ma lepin sellise või sellise käitumisega? Kes mind lapsena sarnaselt tundma pani? Kui probleeme on enesekindlusega või tööga- küsi, kust kohast võtsin ma lapsena info, et ma ei peaks ennast väljendama või et ma ei peaks olema mina ise? Raskes seisus olles ma tänulikkuse ja õnnelikkuse praktikaid kindlasti ei soovita, sest see võib näiteks depressiooni või ärevushäireid võimendada. Tekib tunne, et ma peaksin olema tänulik ja õnnelik, aga ma ei ole... 

 trenniriided, laura valk, energiateraapia, meditatsioon, enesearmastus, activewear

4. Millega tegelesid enne terapeudi tööd ja kuidas jõudsid selleni? Kui kaua oled juba tegelenud inimeste aitamisega?

Enne terapeudi tööd tegelesin selles valdkonnas iseenda arendamise ja tervendamisega päris pikalt. Karjääri mõistes õppisin TalTech Eesti Mereakadeemias hüdrograafiks ja töötasin ühes geodeesia ettevõttes joonestajana. Ühel hetkel tundus elukutse vahetus juba paratamatusena, sest ma olin teraapiateemades nii sees ning inimesed tulid ise küsima, kas saaks seansile tulla. Enesearengu ja ka teiste aitamiseni jõudsin läbi selle, et elu ei toiminud hästi, sellisena nagu see oli. Otsisin aastaid võimalusi arenguks ja kasvuks ning tervendasin oma valu. Ma ei usu, et selle ala peal on võimalik päriselt kedagi aidata, kui pole oma asjadega laias laastus ära tegelenud. 

 

5. Mis on Yoni massaaž, kellele seda soovitad ja kuidas seda läbi viid?

Yoni massaaž on tantristlik massaaži liik, milles peale kogu keha ja rindade massaaži, teostatakse massaaži ka välistel ja/või seesmistel naissuguelunditel. Massaaži eesmärk on vabastada blokeeringuid ja tervendada traumasid. Kõik traumad ja alla surutud emotsioonid talletuvad kehasse ning naiselikkuse, seksuaalsuse ja emotsioonidega seonduv talletub enamasti ja yonisse. See võib väljenduda seen- ja muude haigustena, tupekuivusena, valuliku seksuaalvahekorrana, väga valusa menstruatsioonina jms. Muidugi on oluline konsulteerida nende teemadega seoses ka arstiga, kuid tihti ei ole meditsiiniliselt nendele teemadele lahendust leitud või põhjendust. Näiteks- valulik seksuaalvahekord või puudulik soov seksida. Naistearsti juures läbivaatusel ei pruugi mitte midagi selguda, sest füüsilist ja silmaga nähtavat põhjust valuks ei ole. Sellisel juhul oleks üks variantidest just traumatervendus yonist ehk yoni teraapia, mille käigus masseeritakse kindlaid punkte, milles on tunda blokeeringuid ja pinget ning läbi hingamise-häälimise-liikumise need pinged ja emotsioonid ka vabastatakse. Mind ennast on yoni teraapia väga palju aidanud ja see tõttu läksin ka seda teraapiavormi õppima.

 

6. Millega tegeled vabalajal ?

Vaba aja veedan oma lastega (kuigi ma tegelikult nimetan seda tööks), oma imelise kaaslasega, lugedes enesearengu ja teraapiatega seonduvat kirjandust, õppides pidevalt uusi teadmisi juurde ja veetes aega õues ning looduses. Mu eesmärk on leida rohkem aega ka füüsiliseks aktiivsuseks ja oma keha eest hoolitsemiseks.

 

7. Mis on parim asi, mis Sinu elus on juhtunud seni?

See, et ma sündisin siia sellisesse kehastusse ja kõik, mis mu elus on olnud ülivalus ja ülitraumeeriv. Need asjad on aidanud mul kasvada. 

 

8. Kas terapeudi töö võtab vaimselt läbi ? Kuna Sinu töö on väga energeetiline, siis kas ja kuidas puhastad enda energiat peale seansse?

Kuna poole ajast töötan ma klientidega ja teise poole teen muud ettevõtlusega seonduvat nagu sotsiaalmeedia, turundus, raamatupidamine, klientidega suhtlus ja muu, siis on asjad mu jaoks kenasti tasakaalus. Ma ei puhasta ennast kuidagi muud moodi kui duši all käimisega, sest ma töötan läbi armastuse ja ülestõusnud meistrite jumaliku energia- suheldes teise inimesega, ei arva ma, et meist keegi oleks nii "räpane", et peale seda oleks vaja salveid tossutada. Ma ei tea, kuidas terapeudid või tervendajad saavad sellist juttu rääkida, et peale kellegi aitamist ja juhendamist on nad energeetiliselt räpased ning vajavad puhastust. Muidugi, kui need tervendajad asuvad klientide peresüsteemis päästja rolli ja lähevad nendesse teemadesse liiga sisse, siis on teine asi. Aga sealt välja tulekut ei nimeta ma ka puhastamiseks, vaid enda energia koju kutsumiseks. Kui terapeut korjab klientide süsteemidest nende teemasid kaasa, ei ole see kliendi vastutus vaid terapeudi oskamatus. Kui klient mu juurest lahkub, siis läheb ta kogu oma saatuse ja energiaga. Mu kodus, kus ma seansse teen, on ainult minu energia :)

 

9. Mida kujutab endast OSHO aktiivne meditatsioon?

OSHO Aktiivsed Meditatsioonid on OSHO poolt loodud 12 erinevat meditatsiivset tehnikat, mõeldes lääne inimesele. Need meditatsioonid on ülilihtsad ja tõhusad, sest toovad praktiseerija peast kehasse ning kohalolusse. Mõned nende seast on füüsiliselt aktiivsemad ja keerulisemad ning mõned passiivsemad. Ma usun, et iga inimene leiab nende seast endale oma. 

 

10. Mis on Sinu lemmik teraapiavorm ja miks eelistad just seda?

Mu lemmikud on konstellatsioonid ning rännakud. Lisaks meeldivad mulle kehaga kontakti saamise praktikad, nagu tantsimine, hingamine ja häälimine.

Laural on seljas Tigeranx'i Lux spordiriided, mida ta kirjeldab järgmselt: Luksuslikud ja imepehmed trenniriided 🧡🤤 Ma küll suur trennihunt ei ole, aga super kanda ka vabal ajal või lastega jalutamas käies.

Rohkem Laurast siit 

 

Back to blog

2 comments

milleks käija jõusaalis kui seks asendab palju kiiremini ja naudinguga? JÄRELDUS= SEKS PUUDUB!

Исаак Змейвукс

figuurist ja fotodelt on kohe näha, et kõik need seksiterapeudid/treenerid on ise pidevalt seksinäljas! kas ahnusest? igal juhul vaagna põhi on välja treenimata, siis tsakrad ei avane ja ilmselt ka jalgu ei saa laiali! kas trussikud ki jalast ära käivad?

Исаак Змейвукс

Leave a comment